1632/12
Kunstnerarmstol af mahogni, sider rigt udskåret med vinløv og slangehoveder, balusterformede ben og svungen ryg med vertikale sprosser og udskåret greb. Ca. 1840.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Afslag på fødder. En defekt gjord.
Ældre malerier og møbler, 8. august 2016
Vurdering
Hammerslag
23 bud