2104/901
Alev Ebüzziya Siesbye (f. Istanbul 1938)
Cirkulær skål af porcelæn dekoreret med mørkeblå glasur. Øverste kant med kantdekoration af platin. Udført og stemplet hos Royal Copenhagen, 1185577. H. 12,7. Diam. 22.
Få overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
27 bud