2041/40
William Howard Yorke (f. St. John, New Brunswick 1847, d. 1921, virksom i Liverpool)
Skibsportræt med dansk bark udfor kyst. Sign. W.H. Yorke, Liverpool 1887. Olie på lærred. 51×76.
Mindre afskalninger. Mærker efter blændramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag