895/265
Et par Louis XVI prydvaser af hvid marmor og forgyldt bronze, støbt med vædderhoveder, rosetter og pinjekogler. 18. årh.s slutning. H. 47. B. 20. (2)
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 10. juni 2020
Vurdering
Hammerslag