2022/157
Frederik Rohde (f. København 1816, d. Frederiksberg 1886)
Besøget i præstegården. Sign. F. Rohde 1859. Olie på lærred. 42,5×56,5.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer/reparationer. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag