1432/1134
Et par topasørestikker af forgyldt sterlingsølv prydet med to dråbeslebne topaser på i alt ca. 18.00 ct. samt talrige peridoter. L. ca. 3,5 cm. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 6. august 2014
Vurdering
Hammerslag