2139/258
Thailandsk figur af forgyldt bronze isat talrige flusser, i form af Buddha som skiller vandende. Stående på pagodeformet trone. 19. årh. H. 87 cm.
Aldersrelaterede spor. Flammen med krumning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud