1826/87
Peter Ilsted (f. Sakskøbing 1861, d. København 1933)
“Solskinsinteriør”. 1920. Opus 39. Sign. Peter Ilsted. Mezzotinte. Lysmål 44×40. U.r.
Papiret er let gulnet. Nyt passepartout medfølger.
Ældre malerier og møbler, 25. juni 2018
Vurdering
Hammerslag