2437/123
Stor patineret bronze røgelseskar på tre dyrepoter. Med stand af træ. Mærket Ming Xuande Fifth year, lavet af Wu Bangzuo. 17. årh. H. 47 cm. L. 55 cm.
Proveniens: Fra en dansk samling.
Wear, scratches, lid with some repair.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag