2017/58
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
Portræt af fisker med hvidt skæg. Sign. M. A. Olie på lærred. 25×21.
Proveniens: Boet efter Malerinden Helga Ancher, auktion 193 nr. 72.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. april 2020
Vurdering
Hammerslag
24 bud