2048/689
Jais Nielsen (f. København 1885, d. Hellerup 1961)
To små kander af stentøj modelleret med bibelske motiver i relief. Dekoreret med turkisblå glasur. Sign. Jais, 21131. Kgl. P. H. 14. (2)
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud