12304/​155

Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961)

Komposition fra Galsindet Tyrk har Klare Øjne. Usign. Litografi fra Recato litografiske værksted 1933. Bladmål 43×31. Uindrammet.

Kunst, antikviteter & design, 26. januar 2023

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag