Elsa Nielsen (f. 1923, d. 2011)
Palle Nielsen (f. København 1920, d. 2000)
To kompositioner. Begge sign. og dateret. Koldnålsradering og linoleumssnit på japanpapir. Lysmål 19×26 og 24×19. (2)
Undersøgt i ramme. Den ene har en trykfold i højre side.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
16 bud