1544/27
Albert Elmstedt (f. Hjallese Mark, Dalum 1895, d. Odense 1976)
Partier fra Assisi. Sign. Albert Jensen og AJ, Assisi 1927. Olie på lærred. 24×34 og 29×37. (2)
Kunstner info tilføjet 22.10.15
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 26. oktober 2015
Vurdering
Hammerslag