2138/​653

Bente Merrild (f. 1943)

“Tvillingens tegn”. Sign. Merrild 89 samt på bagsiden Bente Merrild, Marts 1989. Olie på lærred. 43×57.

Original stand.

Moderne kunst og design, 21. september 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

23 bud

(Autobud) 2.100 DKK
2.000 DKK
(Autobud) 1.950 DKK
1.900 DKK
(Autobud) 1.850 DKK
1.800 DKK
(Autobud) 1.750 DKK
1.700 DKK
1.650 DKK
1.600 DKK
(Autobud) 1.550 DKK
1.500 DKK
(Autobud) 1.450 DKK
1.400 DKK
1.350 DKK
1.300 DKK
(Autobud) 1.250 DKK
1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.150 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK