1821/​1605

Par tallerkener samt barberfad af fajance, dekoreret med blomster og bladværk i blåt og polykromt. 18.-19. årh. Diam. 23–27. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag og revner. Barberfad med reparationer.

Varia, 24. maj 2018

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

100 DKK

100 DKK