1821/1605
Par tallerkener samt barberfad af fajance, dekoreret med blomster og bladværk i blåt og polykromt. 18.-19. årh. Diam. 23–27. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag og revner. Barberfad med reparationer.
Varia, 24. maj 2018
Vurdering
Hammerslag