Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Uden titel. Usign. Linoleumssnit med akvarel. Oplag 200. Udgivet af Galerie Breteau, Paris. Trykt hos Grou-Radenez, Paris. Lysmål 40×32.
Litteratur: Van de Loo nr. 98.
Proveniens: Tidligere del af Herbert von Garvens kunstsamling.
Malerier, grafik & fotografier, 28. september 2016