Mercedes Benz, Citroén 15CV, NSU, Gogomobil, VW, Porsche, Indy Racing League, m.fl. 20 modelbiler af metal. Mrk. Kyosho, Wurago, Maisto, ERTL, Revell, Roadlegends. m.fl. Skala 1:18. L. 16–28. (20)
Proveniens: Dansk privatsamling.
1. Mercedes Benz 300 SL. Grå Kyosho.
2. Mercedes Benz 300 SL. Grå Wurago.
3. Mercedes Benz 300 SL. Blå Wurago.
4. Mercedes Benz 300 S, 1955.
5. Citroén 15CV, 1952.
6. Indy Racing League, violet.
7. Indy Racing League, hvid.
8. Chrysler pickup.
9. Ford F100, pickup 1956.
10. Chevrolet Pick Up, 1953.
11. Land Rover serie II.III. kran.
12. NSU.
13. Gogomobil.
14. Fiat Abarth 695 SS.
15. VW Volkswagen, Beetle 1951.
16. VW Volkswagen, Beetle 1967.
17. Porsche 356A.
18. Porsche 911.
19. Porsche 911, Speedster 1989.
20. Porsche 911, Turbo.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Småfejl og mangler kan forekomme.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
14 bud