1506/1621
Tysk bordlampe af terracotta, bemalet med bjergrigt flodlandskab i let relief med montering af bronze. 19. årh.s slutning. H. inkl. monteringer 54 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Minimale afskalninger i malingen.
Varia, 5. februar 2015
Vurdering
Hammerslag