2312/84
Ubekendt kunstner, 20. årh.
Fugl og snegl. Begge sign. O. Schaltz. To figurer af patineret bronze på rektangulære sokler. Stemplet Aug. E. Jensen Broncestøber, København. H. 5,5 og 6,5. L. 15 og 17,5. B. 9 og 7,5. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag