1738/1641
Fem pepita glas, heraf to grønne samt to fastblæste, riflet snapseglas. Danmark 19. årh. H. 6–8,5 cm. (7)
Proveniens: Birgit og Bent Wolstrups samling.
Varia (udskudt), 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag