12203/164
Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961)
Galsindet Tyrk faar øjne, forsiden til magasinet. Usign. Litografi, trykt hos Recato lithografiske værksted. Bladmål 36×50. Uindrammet.
Kunst, antikviteter & design, 20. januar 2022
Vurdering
Hammerslag