12203/​164

Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961)

Galsindet Tyrk faar øjne, forsiden til magasinet. Usign. Litografi, trykt hos Recato lithografiske værksted. Bladmål 36×50. Uindrammet.

Kunst, antikviteter & design, 20. januar 2022

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag