2426/2266
Uhrenfabrik Union Glashütte
Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Guldanker og Guillaume-balance. Støvkapsel af 14 kt. guld. Ø 58 mm. Uret vejer ca. 148 g. 1910–20'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Skive krakeleret mellem 10–11.
Vurdering
Hammerslag
23 bud
928797 (Autobud) | ||
900678 | ||
928797 | ||
900678 | ||
999018 | ||
900678 | ||
999018 | ||
900678 | ||
999018 (Autobud) | ||
927786 | ||
999018 | ||
900678 | ||
999018 | ||
900678 | ||
999018 | ||
900678 | ||
846622 (Autobud) | ||
900678 | ||
846622 | ||
900678 | ||
999018 (Autobud) | ||
900678 | ||
999018 |