1951/2024
Herrearmbåndsur af forgyldt stål. Model Seamaster Calender. Automatisk værk med dato. Lys urskive med forgyldte visere og timemarkører. Senere rem af brunt læder. Urets Diam. 34 mm. 1950'erne.
Fremstår med brugsspor, herunder ridser på urkasse og glas. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 18. december 2019
Vurdering
Hammerslag
26 bud