2041/​809

Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)

Et par bogstøtter af patineret diskometal, støbt med motiv af Skt. Jørgen og dragen. Stemplet monogram Just A., dessin 1626. H. 9,5. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 6. oktober 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK