2013/​820

Rainer Daumiller

Cirkulært spisebord af massiv fyr med udtræk og to tillægsplader. Udført hos Hirtshals Savværk. H. 71. Diam. 130. Fuld længde. 250. (3)

Brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.

Moderne kunst og design, 24. marts 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.600 DKK

1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK