1939/​264

Johannes Jensen (f. København 1818, d. sst. 1873)

“Musefængeren”. Usigneret. Olie på lærred monteret på plade. 29×24.

Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. september 2019

Vur­dering

2.000 kr

Hammerslag

1.450 kr

(Autobud) 1.450 kr
1.400 kr
(Autobud) 1.300 kr
1.250 kr
(Autobud) 1.200 kr
1.150 kr
(Autobud) 1.100 kr
1.050 kr
1.000 kr