Ib Geertsen (f. København 1919, d. sst. 2009)
“Svævende tegn”. Mobile. Sign. IG. Gult bemalet metal. Udført for Politikkens Galleri. H. 21. B. 24. (2)
Inklusiv katalog fra udstillingen Ib Geertsen Mobiler, AROS, 04.06–27.09 2009.
Let brugspatina. Nogle enkelte minimale ujævnheder i malingen antageligt hidrørende fra fremstillingen. Herudover intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
67 bud