2448/​615

Salomé (f. Karlsruhe 1954)

“Berliner Maske”. Vægmaske af porcelæn med påtrykt polykrom motivdekor. Tryksign. Salomé, 421/500. Udført og stemplet hos Rosenthal. Tilhørende træskrin og certifikat medfølger. H. 26,5. B. 18,3. D. ca. 7.

Æske med mislugt og skrammer. Ellers intet at bemærke.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.600 DKK

14 bud

895569 1.600 DKK
820602 1.550 DKK
895569 (Autobud) 1.500 DKK
820602 1.500 DKK
895569 1.450 DKK
820602 1.400 DKK
895569 1.350 DKK
820602 1.300 DKK
881480 1.250 DKK
895569 (Autobud) 1.200 DKK
881480 1.150 DKK
895569 1.100 DKK
881480 1.050 DKK
895569 1.000 DKK