1834/69
Simon Simonsen (f. München 1841, d. København 1928)
En hest ved vandtruget. Sign. Simon Simonsen 1905. Olie på lærred. 34×23.
Enkelte huller, retoucheringer og afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 20. august 2018
Vurdering
Hammerslag
19 bud