1722/572
Nils Erik Gjerdevik (f. Oslo 1962, d. København 2016)
Komposition, 1993. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 101×80.
Lærredet med små ujævnheder.
Moderne kunst og design, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag