2413/270
Hans Gyde Petersen (f. Vester Aast, Lindeballe 1862, d. Gentofte 1943)
Skovparti med et mindre vandhul. Sign. Gyde P, 1913. Olie på lærred. 30×41.
Behov for let overfladerensning. Lærred bør strammes op. Enkelte retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag