1946/6007
Bruno Paul (f. Seifhennersdorf 1874, d. Berlin 1968)
“Kunst im Handwerk”, 1901. Usign. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 95×65. Uindrammet.
Flere revner og folder.
BogForum - Kunst på papir, 17. november 2019
Vurdering
Hammerslag