1710/56
Anna Ancher (f. Skagen 1859, d. sst. 1935)
“Frierens Besøg”. Sign. Anna Ancher 1924. Bly på papir. Lysmål 23×28,5.
Proveniens: BR auktion 1221, maj 2012, nr. 35.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier og møbler, 6. marts 2017
Vurdering
Hammerslag
33 bud