2048/690
Thorvald Bindesbøll (f. København 1846, d. sst. 1908)
Bordlampe af patineret bronze med skønvirkeornamentik i relief på cirkulær fod. H. inkl. montering 80.
Brugspatina, herunder ridser og mærker. Ledning med slitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud