2006/486
Kinesisk kangbord af bemalet træ, plade dekoreret med skrifttegn og personer i landskab. Qing 19. årh. H. 27. L. 70. B. 46.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag