2418/537
To ovale papirkurve af sortlakeret metal. Hanke beviklet med flet. Udført for Torben Ørskov & Co. H. 34 L. 29–32 B. 18–21,5. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, enkelte tryk samt pletter og smuds. I bunden nogen rust. Bemærk, form og mål differentierer.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag
22 bud