2443/​2054

Omega

Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Emaljeret skive med små sekunder. Støvkapsel af metal. Ø 51 mm. Uret vejer ca. 97 g.

Forgyldt kæde samt beskyttelseskapsel medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Hårrevner på skive. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 23. oktober 2024

Ure ▸ Lommeure

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

11 bud

(Autobud) 8.500 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK
6.500 DKK
(Autobud) 6.000 DKK
6.000 DKK
4.400 DKK
(Autobud) 4.200 DKK
4.000 DKK
3.000 DKK