1739/1
Einar Wegener/Lili Elbe (f. Vejle 1882, d. Dresden 1931)
“Rhododendron”. Sign. E. Wegener 1904. Olie på lærred. 57×48.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 25. september 2017
Vurdering
Hammerslag