2414/89
Böhmisk glaskrone, profileret stamme med seks snoede glasarme. Delvis 18. årh og senere. H. 103. Diam. 82.
Nyligt rengjort. Ridser og mærker. Brugsslitage. Lysekronen består af blandet med ældre og senere elementer. Kan adskilles ved transport.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag