2436/802
Dansk møbeldsign
Tre-personers svungen sofa med ben af eg, betrukket med turkis uld. 1930–40'erne. L. 193.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 3. september 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|