2103/182
Victoriansk oval og svejfet bakke af metal, dekoreret i farver og guld med rocailler og fire kartoucher med henholdsvis huse og ung pige på sort grund. England, 19. årh. L. 63 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag