2048/163
Samling juleskeer og -gafler af forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde. A. Michelsen. Vægt 1995 g. (45)
Skeer: 1946–1964, 1966–1971. Gafler: 1946, 1962, 1967–1971, 2×1972, 1973, 1974, 2×1975, 2×1976, 1977–1981.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud