2440/​938

Dansk møbeldesign

Fritstående skrivebord af teak, plade med kehlet bagkant, front med seks skuffer, medeformet stel, bagside med hylde. 1960'erne. H. 71. B. 155. D. 74,5.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Skjolder på plade. Afslag på kehlet bagkant.

I Aarhus
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?