2013/815
Dansk design
Bordlampe af messing og sortlakeret metal, justérbar skærm. Model B 191. Udført hos Lyfa. H. 32.
Litteratur: Lyfa - “Belysningshåndbogen”, august 1956 s. 5–04.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 24. marts 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
7 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||