2432/300
Dansk senempire piedestalskab af mahogni, buet front med låge, bag hvilken hylder, udskåret med profilerede kanter og perlestaf. 19. årh.s. midte. H. 138. B. 64. D. 40.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Få mangler ved pyntelister.
Vurdering
1041519 (Autobud) | ||
921626 | ||
1041519 |