Carl Milton Jensen (f. Slagelse 1855, d. Højbjerg 1928)
Landskabsmotiv fra Mols. Sign. C. Milton Jensen 1895. Olie på lærred monteret på pap monteret på lærred. 57×90.
På bagsiden en udstillingsetiket.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 822, 2008 nr. 644.
Retoucheringer. Minimale afskalninger. Minimale krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021