2043/532
Fransk design
“Maison Desny”. Art Deco bordlampe af forniklet metal og messing med greb på stamme af sortlakeret træ og justérbar skærm. 1930'erne. H. 44.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
3 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|