1626/817
Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)
Sæt på fire loftslamper, messing med presset glas. Udført hos Orrefors, Sverige. Diam. 38. (4)
Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 28. juni 2016
Vurdering
Hammerslag