2421/714
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
Salatskål af massiv stavlimet teak. Stemplet Dansk Designs Denmark, JHQ. Udført hos Nissen, Langå. H. 15,5. Diam. 43.
Proveniens: Fra Richard Nissens private samling.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 21. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
34 bud